Cardiol Shqipëri, Kosovë – produkt për uljen e presionit të gjakut


HIPERTENSIONI MUDN TË SHËROHET!

– Veprojnë me një efekt të dobishëm në zemër, janë të domosdoshëm për distrofinë e muskujve të zemrës, me spazma të enëve periferike.
– Ul presionin e gjakut ndërsa rrit mbrojtjen antioksiduese të zemrës.
– Arrin të rregullojë ritmin e zemrës dhe mban presionin e gjakut në ritme normale.

POROSIT

Kohët e fundit, produkti Cardiol Shqipëri, Kosovë ka fituar popullaritet të gjerë. Shumë kardiologë dhe terapistë të njohur e reklamojnë atë për vetitë dhe përfitimet e tij superiore. Ne vendosëm të zbulojmë se sa efektiv është kjo shtesë ushqyese dhe kush është më i miri për ta përdorur atë? Por, para se të fillojmë të rishikojmë vetë produktin, së pari të zbulojmë se me çfarë duhet të merret.

Cardiol – çmimi, komente, si funksionon?

Hipertensioni arterial është një gjendje e trupit në të cilin niveli i presionit të gjakut rritet mbi normën maksimale të lejuar prej 140 mm Hg. Ekspertët rekomandojnë marrjen e matjeve të presionit të gjakut në një gjendje qetësie të plotë të paktën 3 herë, duke llogaritur vlerën mesatare gjatë gjithë ditës. Sot, sipas ekspertëve, më shumë se 87% e të rriturve kanë probleme me presion të lartë të gjakut dhe sëmundje shoqëruese. Shkencëtarët kanë kryer një numër studimesh për të identifikuar shkaqet kryesore të kësaj patologjie. Këtu janë vetëm disa prej tyre:

 • Predispozicioni gjenetik.
 • Pirja e duhanit dhe alkoolit.
 • Stresi.
 • Një mënyrë jetese e ulur.
 • Sëmundja e veshkave.
 • Diabetes mellitus.
 • Mbipesha.
 • Mosha.
 • Çrregullimet e sistemit endokrin.
 • Çekuilibri hormonal.

Veryshtë shumë e rëndësishme të identifikohen në kohë simptomat e kësaj sëmundjeje dhe të merren të gjitha masat e nevojshme për ta eliminuar atë. Ja se çfarë ekspertët rekomandojnë t’i kushtojnë vëmendje:

 • Dhimbje koke pulsuese me lokalizim në tempuj ose në pjesën e pasme të kokës.
 • Marramendje, humbje e orientimit në hapësirë.
 • Puffiness pas zgjimit.
 • Ndjesi të dhimbshme në gjoks (shtrydhje, dhimbje, djegie).
 • Zhurma në veshë.
 • Djersitje e shtuar e ekstremiteteve.
 • Nervozizmi dhe ngacmueshmëria e tepërt.
 • Përkeqësimi i kujtesës.
 • Gjumë i dobët, pagjumësi.
 • Përkeqësimi i shikimit.

Si të shpëtojmë nga hipertensioni? Për momentin, specialistët kanë zhvilluar Cardiol produkt për uljen e presionit të gjakut. Kjo është një formulë e avancuar bimore që vepron drejtpërdrejt në shkaqet e presionit të lartë të gjakut, duke i eliminuar ato dhe duke rivendosur shëndetin. Komponentët aktivë të kapsollave kanë një efekt pozitiv në gjendjen e enëve të gjakut, rrisin elasticitetin. Formula rikthen tonin e fibrave muskulore, ka një efekt të dobishëm në nivelin e kolesterolit në gjak, duke e ulur atë në nivelin e norma e moshës. Shtesa e vitaminës rekomandohet si një mënyrë për të parandaluar sëmundjet kardiovaskulare, përfshirë sulmin në zemër dhe goditjen në tru.

Cardiol si punon?

Kërkimet tregojnë se Cardiol suplement ushqimor për trajtimin e hipertensionit mund të zvogëlojë rrezikun e aterosklerozës, trombozës dhe diabetit dhe të ndihmojë në forcimin e muskujve të zemrës. Ndryshe nga shumica e analogëve, ky kompleks vepron absolutisht i sigurt, pa shkaktuar varësi ose alergji. Thjesht merrni kapsulat sipas udhëzimeve dhe kaloni nëpër një cikël të plotë për disa javë. Rezultati i veprimeve të tilla është eliminimi i plotë i simptomave të hipertensionit, si dhe heqja qafe e ndryshimeve të papritura të presionit të gjakut gjatë ditës.

Cardiol – blej, porosit, dorëzon

Cili është sekreti i këtij produkti? Sipas Cardiol komente, çelësi për zbatimin e suksesshëm të formulës është përbërja absolutisht e sigurt dhe natyrore e përbërësve. Krahasuar me konkurrentët e saj më të afërt, Cardiol për të ulur presionin e gjakut ka shumë përparësi. Çdo kapsulë përmban Thiamin (Vitamina B1). Provuar shkencërisht që ndihmon në përmirësimin e aftësisë së zemrës për tkurrje, parandalimin e anemisë dhe përmirësimin e metabolizmit. Seleni është një tjetër përbërës i rëndësishëm që ndihmon në shpërbërjen e pllakave aterosklerotike dhe largimin e toksinave dhe radikalëve të lirë nga sistemi i qarkullimit të gjakut. Vitamina C konsiderohet si një nga ushqimet më të rëndësishme për funksionimin e zemrës. Ndihmon për të forcuar muret e enëve të gjakut, për t’i bërë ato më të buta dhe më elastike, duke parandaluar akumulimin e kolesterolit dhe mpiksjeve të gjakut. Ekstrakti i farës së rrushit përmirëson funksionin e muskujve të zemrës, zvogëlon gjasat e goditjes dhe sulmit në zemër. Kur veprojnë së bashku në trup, të gjithë këta përbërës japin një efekt të shpejtë pozitiv. Shumë pacientë ndihen më mirë brenda pak orësh pas marrjes së kapsulës së parë. Por, për të marrë një rezultat të qëndrueshëm, është shumë e rëndësishme të përfundoni kursin e plotë, kohëzgjatja e të cilit mund të bihet dakord me mjekun tuaj të pranishëm. Mesatarisht, kjo është 30 ditë.

Pse ekspertët rekomandojnë Cardiol blej në Shqipëri, Kosovë?

Kryesisht për shkak të përbërësve natyralë në produkt. Përdorimi i suplementit dietik është plotësisht i sigurt dhe nuk shkakton tërheqje te pacienti. Formula nuk ka kundërindikacione specifike, prandaj është e përshtatshme për shumicën e njerëzve të të gjitha moshave. Një pikë tjetër e rëndësishme është fitimi Cardiol çmimi. Nëse shkoni në farmacinë tuaj më të afërt dhe u kërkoni atyre ndonjë pilulë antihipertensioni, do të shihni se sa më të shtrenjta janë ato se kjo shtesë dietike. Dhe më e rëndësishmja, ju mund të merrni edhe kapsula për të parandaluar hipertensionin nëse keni një trashëgimi të keqe ose probleme me mbipeshën.

Cardiol si te perdoret? Udhëzime të hollësishme përfshihen me paketimin e produktit. Lexoni dhe ndiqni të gjitha rekomandimet.

Produkti nuk është i disponueshëm në barnatore, kështu që Cardiol porosit është në dispozicion vetëm në internet.

POROSIT